Jak wybierać magnez

Chociaż magnez występuje w wielu produktach spożywczych, to w niektórych sytuacjach organizm może mieć problem z jego prawidłowym wchłanianiem i wykorzystywaniem. Wiele osób stara się uniknąć groźnego dla zdrowia niedoboru, sięgając po suplementy diety z magnezem. W sprzedaży dostępnych jest wiele takich preparatów. Warto zatem wiedzieć, jak wybrać odpowiedni dla siebie magnez.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dawkę magnezu, która znajduje się w jednej porcji preparatu. Nie można zapominać o tym, że negatywne skutki może mieć zarówno niedobór, jak i nadmiar magnezu. Druga ważna kwestia to składniki dodatkowe, znajdujące się w preparacie. Suplementy mogą zawierać sam magnez, jak również magnez oraz składniki wspomagające jego wchłanianie i działanie, na przykład witaminę B6. Należy sprawdzić ich zawartość oraz dawkę w porcji preparatu. Składniki powinny być dobrane w takich ilościach, aby przyjęcie dziennej dawki magnezu nie wiązało się z przedawkowaniem innej substancji. W sprzedaży dostępne są suplementy z magnezem przeznaczone dla konkretnych osób. Możliwe jest zatem zakupienie na przykład magnezu dla seniorów albo suplementu dla osób żyjących w stresie. Takie preparaty różnią się od siebie dawką magnezu oraz zawartością dodatkowych składników.

Stosowanie suplementów diety z magnezem nie wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Wyjątek stanowią osoby leczące się na choroby przewlekłe, które przyjmowanie suplementów zawsze powinny skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.

Gdzie kupic magnez?

Polecamy sklep www.muscle-zone.pl, gdzie kupisz różne rodzaje magnezu w atrakcyjncyh cenach.