Kto potrzebuje suplementów z magnezem?

Chociaż magnez znajdziemy w wielu produktach spożywczych, to u niektórych ludzi diagnozuje się niedobór tego pierwiastka. Niedoboru magnezu można uniknąć, przyjmując zawierające go suplementy diety. Warto wyjaśnić, kto najbardziej ich potrzebuje.

Jedną z przyczyn niedoboru magnezu jest stosowanie mało urozmaiconej diety. Oczywiste, w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zmiana złych nawyków żywieniowych. Jednak jeżeli ktoś nie może lub nie chce tego robić, to powinien rozważyć suplementację magnezu. Dotyczy to w szczególności osób wykonujących ciężką pracę fizyczną, sportowców oraz ludzi żyjących w stresie, u których zapotrzebowanie na magnez jest większe. Kolejny powód niedoboru tego pierwiastka to osłabione wchłaniane magnezu. Za tego typu problemy odpowiadają przede wszystkim niektóre schorzenia, na przykład choroby jelit, cukrzyca typu 2 i zaburzenia pracy nerek, a także nadmiar pewnych leków lub używek, także kofeiny. Trudności ze wchłanianiem magnezu mogą być związane również z podeszłym wiekiem, dlatego w sprzedaży dostępne są suplementy przeznaczone dla seniorów. Oczywiście, preparaty z magnezem polecane są także wszystkim innym osobom, u których zdiagnozowano niedobór tego pierwiastka.

Każdy, kto decyduje się na stosowanie suplementów z magnezem, powinien wybrać suplement dobrze dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb. Bardzo ważne jest także to, żeby nie przekraczać bezpiecznej dawki magnezu, ponieważ jego nadmiar także może mieć dla człowieka negatywne skutki.

Gdzie kupic magnez?

Polecamy sklep www.muscle-zone.pl, gdzie kupisz różne rodzaje magnezu w atrakcyjncyh cenach.