Dlaczego warto brać magnez?

Wiele osób przyjmuje suplementy z magnezem, w celu uniknięcia niedoboru tego ważnego dla zdrowia pierwiastka. Inni twierdzą, że stosowanie takich preparatów nie ma sensu, ponieważ magnez znajduje się w wielu produktach spożywczych i to one są jego najlepszym źródłem. W rzeczywistości prawda leży pośrodku.

To prawda, ze magnez jest pierwiastkiem występującym w wielu produktach. Duże ilości magnezu znajdziemy przede wszystkim w kakao, słoneczniku, nasionach, migdałach, kaszy gryczanej, białej fasoli, orzechach pistacjowych i laskowych, płatkach owsianych, brązowym ryżu i natce pietruszki. Istnieje także wiele produktów, które zawierają mniejszą ilość magnezu. To prawda, że najlepszym źródłem wszystkich składników odżywczych jest pożywienie. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy dieta przeciętnego człowieka pokrywa zapotrzebowanie na magnez oraz inne składniki odżywcze. Niestety, wiele osób przykłada większą wagę do smaku potraw. Niektórzy jedzą w pośpiechu i nie zwracają uwagi na potrzeby swojego organizmu. Tymczasem skutki niedoboru magnezu są poważne. Można wymienić wśród nich zawroty głowy, stany lękowe i bezsenność. Co więcej, niektóre schorzenia mogą utrudniać wchłaniane magnezu, dlatego ryzyko niedoboru zwiększa się.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, stosowanie suplementów z magnezem można uznać za rozsądne działanie. Suplementację warto polecić w szczególności osobom, które mają problemy z wchłanianiem magnezu, stosują mało urozmaiconą dietę albo potrzebują większych ilości tero pierwiastka.

Gdzie kupic magnez?

Polecamy sklep www.muscle-zone.pl, gdzie kupisz różne rodzaje magnezu w atrakcyjncyh cenach.